Lajme Shqip

Collection by 10minuta.com

19 
Pins
 • 
279 
Followers

Te rejat e fundit me Lajmet Shqip nga vendi dhe rajoni

10minuta.com

BLAZE - B.I.G (Official Video 2020)

Blaze - B.I.G on Spotify:https://open.spotify.com/track/0VhWPzmg8O9dHE0Xrsi7UbConnect with Blaze:Instagram: https://www.instagram.com/blaze420officialExecuti...

Kanga e re - (Official Video

LILEM - Senorita (Official Video 4K)

Lilem - SenoritaLyrics by Flamur Kerqeli (Lilem)Produced by Flow MusicDirected by Genc AhmetiConnect with Lilem:Instagram: https://www.instagram.com/lilem_of...

Foto #7 #fëmijë të braktisur brenda 3 muajve

Shtatë fëmijë të braktisur brenda 3 muajve

Numri i familjeve të cilat kanë përfituar ndihmë sociale deri në tremujorin e dytë të këtij viti është 26 mijë e 947, me gjithsej 112 mijë e 563 anëta...

Foto #AngelaMerkel dhe #FedericaMogherini

Investimet evropiane në Ballkan, parandalojnë migrimin ilegal

Media të shumta gjermane kanë shkruar lidhur me Konferencën për Ballkanin Perëndimor, e cila përveç bashkëpunimit rajonal, u përshkua edhe nga tema e...

Foto #Konfiskohen aparatet ilegale te lojrave ne #Gjakov Arcade Games, Jukebox, Photos

Konfiskohen 14 aparatet ilegal të lojërave në Gjakovë

Oficerët doganor kanë konfiskuar 14 aparate për lojëra të fatit pas një lajmërimi nga ana e qytetarëve. Pas pranimit të informative se në qyteti...

Foto #Dhuna policore ndaj #VV

VV: Vazhdon dhuna policore (foto)

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj Policisë së Kosovës, duke thënë se kanë ndërhyrë brutalisht ndaj qytetarëve dhe aktivistëve në Gjakovë, të cilët...

Foto e sulmohet me vez nga Vehicles, Rolling Stock, Vehicle, Tools
VehiclesTools

Vetëvendosje e sulmon veturën e Mustafës me vezë të prishura

Para pak minutash aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosjes kanë hedhur vezë të prishura në veturën e Kryeministrit Isa Mustfa, derisa ky, nën përcjelljen e...

Foto #Thaqi dhe #Vollebek pozojn se bashku Photos

Thaçi e Vollebek rikujtojnë bashkëpunimin (Foto)

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka postuar në Facebook një fotografi, ku shihet bashkë me kryediplomatin norvegjez Knut Vo...

​Rama votoi në Surrel, tha se ndihet një katunar me fat

​Rama votoi në Surrel, tha se ndihet një katunar me fat

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka votuar në një fshat të Tiranës, Surrel. I shoqëruar nga bashkëshortja e tij Linda, ai dha votën në qendrën e vo...

President of Kosovo Atifete Jahjaga Current President, Planet S, The Nines, Muslim Women, Major General, Politics, Law, University, Dress
Current PresidentMuslim WomenPoliticsLawUniversity

Jahjaga uron besimtarët myslimanë

Presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga uroi sot të gjithë besimtarët myslimanë, me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit. “Të gjithë b...

Foto #Ukshin #Hoti

​Ndizen qirinj për ditëlindjen e Ukshin Hotit

Rinia Demokratike e Partisë Demokratike të Kosovës, në hapësirën Universitare, pranë Bibliotekës Kombëtare, organizoi sonte ndezjen e qirinjve për nde...

Foto #Ramush #Haradinaj

Arrestohet Ramush Haradinaj

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj është arrestuar në Slloveni. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës njoftoi se lideri i tyre, Ramush Haradinaj është ndalu...

Rama flet për arrestimet: S’ka dy qëndrime mbi ligjin

Rama: Për Vuçiqin flamuri dhe himni serb në Tiranë

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se Shqipëria dhe Serbia mund të bëjnë për Ballkanin atë që kanë bërë Franca dhe Gjermania...

Rama: Lyerja me të zezë e ministrisë u bë për euro-kadrinjtë Suit Jacket, Blazer, Jackets, Euro, Fashion, Down Jackets, Moda, Fashion Styles

Edi Rama: E patolerushme, fjala shqiptar e terrorist u bënë bashkë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i pranishëm gjatë ditës së dytë të ministerialit rajonal për ekstremizmin e dhunshëm u shpreh se rajoni i Ballkanit...

Foto Isa Musatafa pozon me djalin e tij Besnikun

Isa Mustafa: Mos ma ngucni djalin

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa është marrë sot me shkrimet e disa mediave në Kosovës, të cilët shkruan së fundmi edhe për djalin e tij Besnikun, i...

Foto Jahjaga dhe Mustafa

Qytetarët s’janë të kënaqur me Jahjagën, Mustafën e Veselin

UNDP dhe USAID do të lansojnë Pulsin Publik, sipas të cilit përfaqësuesit politik si Presidentja, Kryetari i Kuvendit, Kryeministri dhe Institucionet...